Polski English   zimowa puszcza | puszczańskie czaty | żurawie | wiosenne drapieżniki | puszczańska młodzież | wiosenna biebrza | stawy milickie | polujące bieliki | ptaki wodne | indywidualne  
e-mail: info@fotografiaprzyrody.pl
tel: 601291355


Jeśli chcesz być informowany o zapisach na warsztaty, terminach i nowościach na tej stronie - przyślij nam swój adres e-mail!

Przepisz kod z obrazka
Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych

Temat przewodni: Fotografowanie ptaków wodnych z czatowni pływających

Termin: maj-lipiec, do uzgodnienia

Cena: do uzgodnienia

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia

Miejsce: akweny Podlasia

Prowadzący: Marek Kosiński

Wstęp

Wykorzystanie pływającej czatowni daje nowe możliwości w fotografii ptaków. Nie jesteśmy unieruchomieni w jednym miejscu, jak w przypadku czatowni stacjonarnej, tylko możemy się przemieszczać – np. wolno podążając za fotografowanym obiektem, albo szukając ciekawego punktu widzenia. Bardzo atrakcyjna jest też perspektywa, gdyż obiektyw może się znajdować tuż nad powierzchnią wody.
Fotografowanie jest jednak wymagające i bywa męczące, gdyż często musimy przez dłuższy czas przebywać w niewygodnej pozycji, a dodatkowo w takiej pozycji musimy się przemieszczać!. Zależy to też od głębokości wody. Nogi trzeba cały czas opierać na dnie, co zapewnia nam bezpieczeństwo i względną stabilność całej platformy, do której przymocowany jest aparat wraz z obiektywem. Nogami „chodzimy” po dnie popychając po wodzie całą platformę. Optymalna głębokość to 80-100 cm, ale nawet 20 cm jest również do zaakceptowania.

Gatunki: m.in. rybitwa rzeczna, rybitwa białoczelna, rybitwa czarna, rybitwa białowąsa, mewa śmieszka, sieweczka rzeczna, biegusy, brodźce, kormorany, perkozy; możliwe też takie rzadkości jak: płatkonogi, rybitwa czubata i wielkodzioba

Liczba uczestników: 1-4

Transport: zapewniamy dojazd z Białowieży na miejsce i powrót do Białowieży.

Cena: do uzgodnienia

w cenie:
- opieka merytoryczna
- korzystanie z czatowni pływającej (każdy uczestnik będzie miał swoją)
- transport z Białowieży na miejsce i z powrotem

Rekomendowany dodatkowy ekwipunek:

- wziernik kątowy – będzie przydatny na płytkiej wodzie
- spodniobuty, najlepiej neoprenowe lub suchy skafander nurkowy
- odzież antypotna
- kilka par grubych skarpetek
- zapasowy komplet ubrania, do zmiany po zakończonej sesji fotograficznej

Informacje szczegółowe: na życzenie